Kore draması Monster


  

monster!! (2016 kore draması)


monster drama 2016 ile ilgili görsel sonucu

 merhaba arkadaşlar,
bugün size ikinci bir dizi önerisi verecek olmanın haklı gururu içerisindeyim (haha)
lafı uzatmadan hemen dizinin konusuna ve karakterlerine geçiyorum

dizi bir çeşit intikam ve aşk serüveni. işin içine intikam girince haliyle aksiyondan ve entrikalarda da bahsetmemek olmaz.

 her klasik kore dizinde olduğu gibi bunda da kavuşamayan aşıklar, bir erkeği seven 4 kız, bir kızı seven 2 erkek basma kalıp olaylar zinciri mevcut.

gelelim konuya ve karakterlere:
kang kitan( kang jiwhan)
bir hastaneye sahip olan zengin bir ailenin çocuğu olan kook chul gayet şımarık bir ergendir. bir gün anne babası ; halası ve eniştesiyle olan aile toplantı sonrası bir trafik kazası geçirir. uçurumun kenarında olan arabadan çıkmayı başarır. fakat birde kırmızılı bir adam arabayı uçurumdan aşağı iter ve anne babasının ölümüne şahit olur. kendisi bilinci yitirdiği için kırmızılı adam ona dokunmaz , fakat gözü açtığında kör bir vaziyette kendini hastanede bulur. (aslında bu körlük ameliyatla tedavi edilebilirdi fakat teyzesi bunu bazı sebeplerden dolayı sakladı)
kör olduğu için işitme duyusu olağanüstü denilebilecek kadar gelişmiştir. byun il jae ( jung bosuk):
 kendisi kang kitanın eniştesidir. aynı zamanda karısını da aldatır (-.-) politikacının kızıyla gizli aşk/zina (adını siz koyun) yaşamaktadır. bir sebepten dolayı kang kitanın en büyük düşmanı olacaktır. genellikle dizinin konusu bu ikilinin kapışmasını esas alır
hırslı bir adamdır. para ve çıkarları için insan kullanmak yada öldürmekten geri kalmazoh suyeon:
dizinin esas kızıdır. sırf intikam temalı olup dizi baymasın diye klasik kore klişeleriyle süslenmiş (1 kız 2 oğlanlı aşk üçgeni) bir aşk yaşanmaktadır. bu kız kang kitanın geçmişiyle bağlantılıdır aynı zamanda. belki diziyi izlemeyenler için ancak bu kadarını anlatabilirim
hayatını hasta kardeşine adamıştır ve onun için her türlü fedakarlığı göze alır (klasik vefakar kore ablası)
 bazı yorumlarda okuduğum kadarıyla anti fanlara sahip olan bir şahıs olsa da, ben şahsen kendisini severim
  do gunwoo(park kiwoong)

oh suyeon'u seven ikinci adam. babasını tanımadan Amerika da annesi ve üvey babasıyla büyümüştür. gerçek babası DODO grubun sahibi Do Choong tur . annesi bir zamanlar onun sekreteriyken onunla yasak aşk yaşayıp hamile kalmıştır. bunu öğrenen Do choongun karısı onu amerika ya sürmüştür. orada doğan ve zalim üvey babanın elinde büyüyen Do gunwoo bir gün üvey babasını silahla öldürdüğü sırada , onu kullanmak için gelen Byun il jae ile tanışır ve öz babasından intikam almaya karar verir.


 bu üç karakter dizide sürekli karşılaşacağınız 3 önemli karakterlerdi. şimdi yan karakterlere geçelim biraz :)


Do Gwang-Woo(Jin Tae-Hyun

do gunwoo nun üvey abisidir. fazla zeki olduğu söylenemez. fakat hırslıdır . hırsı ve düşük zekası ona çıkarları için her şeyi yaptırmanın yanı sıra (adam öldürmek veya teşvik etmek gibi) kendisini kullanılmaya açık bırakmaktadır. 
istediği tek şey babasının taktiridir . genelde de hep bu konuda başarısız olur
Yoo Sung-Ae (Soo-Hyun)

gerçek bir vatansever ve bir istihbarat ajanıdır. üstlerinden gelen emirleri asla sorgulamaz ve bunu bir vatan borcu olarak düşünür. zamanla Kang gitanın en iyi dostlarından biri olacaktırOk Chae-Ryung (Lee El)
 kendisi bir çin mafya örgütüne bağlı bir lobicidir. hayatta en önem verdiği şey parayken zamanla bu kang kitan olacaktır

genel olarak bakacak olursak oyuncular başarılı. bir kaç klişe olsa da izlenilebilir bir dizi
yazım çok uzun oldu farkındayım. bu yüzden burada sonlandırıyorum ve iyi seyirler diliyorum :)

Yorumlar