ups kargo neden benim için en dandik kargo şirketi?


ups kargo ile imtihanım 
hepimiz günlük hayatta internetten alışveriş yapıyoruz. biliyorsunuz ki kargo geldiğinde açıp bakmak ve sonrasında parayı ödemek gibi bir yasal hakkımız var. buna ramen ups kargo gibi kargo şirketleri müşterinin tepesinin tasını attırıyor. 
kardeşim kargo ile anneme hediye almıştı fakat tabiri caizse biraz zıkkım oldu.

hunharca yavaş
çünkü kargo Maltepe dağıtımından saat 10'da çıktı ve evimize saat 17:30 civarı geldi.

haklarımızı ihlal ediyor ve takmıyor
kargocu eve gelince her vatandaş gibi hakkımızı kullanıp paketi kontrol etmek istedik. adam kabaca bizi engelledi ve kargoyu elimizden alıp hiç bir şey demeden aşağıya indi. ''buna hakkımız var'' dediğimizde bakamazsınız diyerek, beni ilgilendirmez havasıyla doğruca aşağı indi. tekrar ediyorum, açıp bakmak istediğimizde kargoyu elimden alıp doğruca çekti gitti.
annem kargonun adresini kağıda yazdı ama adam o zamanlar merdivenin aşağısındaydı. kapının önünde bile değil. adamın adını aldım ama şuan kimseyi ekmeğinden etmek istemem. muhtemelen adam oradakilerin azarından korkmuş olabilir. o yüzden o kaba adamın ismini paylaşmayacağım. benim derdim bu sistemle.

müşteri hizmetlerini aradığımda salakça bir yanıt aldım.
 müşteri hizmetlerini aradığımda gayet salakça bir yanıt aldık. kardeşim internetten alışveriş yaptığında kardeşim ''şeçip bakma yetkisi'' tarzı bir şeyi seçmemiş.bu tarz bir şey dedi açıkçası. zaten konuşmalarımız kayıt altındaydı. olaydaki mantıksızlık ise her ne olursa olsun benim müşteri ve alıcı olarak haklarım var. gidipte internetten alırken '' ya not düşeyim de karşı taraf incelesin'' diye mi uğraşacağım? yok efendim karşı taraf işaretlememişse ben neden kargomu kontrol edemiyorum? böyle saçmalık olamaz. 

müşteri temsilcisine saat 18 den sonra ulaşılamıyor
açıkçası bu konu hakkında bir fikrim yok. çünkü daha önce başka bir kargo şirketinden böyle bir kaba muamele görmediğim için müşteri temsilcisini aramamıştım. saat 18 olduğunda ise müşteri temsilcisine ulaşamadık. belki genel bir durumdur bilemiyorum. fakat işten eve geç dönen biri bir şikayeti olsa demek ki konuşamayacak. istediğim saatte ulaşamadıktan sonra müşteri temsilciliğinin anlamı ne?

Yorumlar