kore draması klişeleri 2


kore draması klişeleri 2

merhaba arkadaşlar. bugün serinin ikinci yazısına geçmiş bulunuyoruz. yay!! ilk yazıyı okumadıysanız ve okumak isterseniz kore draması klişeleri 1

 şimdi ise yazıya geçelim :)1.kaçan kovalanır.

bir kız zor olmalıdır. zorlu olmalıdır. eğer aşkını hemen itiraf ederse, hemen duygularını belli ederse, o kız ucuzdur... belki size öyle gelmemiş olabilir fakat kendi adıma konuşmak gerekirse, kızların duygularını ifade etmesinde bir baskı olduğunu düşünüyorum. neden bir kız sevdiğini söylediği zaman sevilmeyen oluyor? neden o da çocuğun sevgisine karşılık vermesine rağmen zoru oymak zorunda kalıyor? kadınlarında erkekler gibi duygularını açmaya hakkı var. ,Türk toplumunda ki baskıyı kısmen de olsa Kore dizinde görmek beni biraz üzdü. sevmek sevilmek güzel şey. birbirimizi sevmek için nedenler arayalım, nefret için bahaneler değil. (ve bir kız olarak duygularından korkma. kimseyi incitmediğin sürece duygularını yaşamak ve ifade etmek senin hakkın)


2. elim sende!:

genellikle kızın koşup erkeğin yakalamaya çalışmasıyla gelişir. deniz boyunca koşarlar da koşarlar. hanım kızımız yorunlunca da beyefendinin koluna uzanır. iç ısıtıcı bir sahne olmasına karşın, benim gibi müzmin bekarları depresyona sokar, Türk erkeklerinin eksi derecelerde ki romantiklik seviyesini sorgulatır.
zaten Türkiye şartlarında olsa da amca ve teyzelerimizin ''töbeee'' lerinin yanında , kadir inanır bakışlarına maruz kalabilirsiniz.3.duşta yıkanırken karın kaslarına zoom yapılan seksi çocuk sahnesi:

kabul edelim kızlar bu sahneye çok aşinayız ve üstelik seviyoruz. senaryoyla bağlantılı bağlantısız çekilen bir sahnedir. bu sahnenin çekilmesi için başrol olan seksi çocuğun genel manada ''cool'' kişilikli ve karın kaslı olması gerekmektedir. sevimli ve sempatik bir çocukla bu sahne çekilmez. hele ki kaslar yoksa atlanır. bu sahne öyle etkileyicidir ki dramalarla sınırlı kalmayıp , filmlere ve müzik videolarında da kullanılır.


4. bornozlu - havlulu sahneler:

bornozlu sahneler en ilginci. olaya sempatiklik mi yoksa seksilik mi katıyor anlamadım. çoğunlukla da alakasızdır. genel olarak kızlar bornozuyla hoşlandığı seksi beye yakalanır. öyle ki, evde onu kameralarla gözlediklerini bilse de, evde erkek olsa da yine de cici kızımız bornozunu (çoğunlukla havlusunu) kaptığı gibi çocuğun ya haddini bildirir yada utanıp çığlık atar vb..

kızlarda daha çok uygulansa da erkeklerinde duş sonrası havluyla yakalanma sahnesine rastlamışlığım oldu. hatta sanırım erkeklerin belini örttüğü havluyla sexy kas show yapmaları sayesinde, bu sahnelerde bir artış yaşandığı kanısındayım. 

İkinci bölümün sonu...

evet arkadaşlar , bugünkü yazımda böyleydi. eğer beğendiyseniz ve üçüncüsünün gelmesini istiyorsanız lütfen yorumlarda paylaşın. üstelik sizinde fikirleriniz yada düşünceleriniz varsa yorumla bana(hepimize) yollayın.!! kore dramasi kliseleri-3 e tıklayın :D
yazının 3. bölümü için

(not: görseller bana ait değil , alıntıdır)

Yorumlar