KORELI ARKADAŞIMLA ISTANBUL'DA NASIL DOLANDIRILDIK?! ayakkabı boyacısı ve taksiler


Koreli Arkadaşımın İyiliğinden Nasıl Faydalanıldı? Nasıl Dolandırıldı?

 merhaba arkadaşlar. bugünkü yazım bir anı ve yergi olacak. bu yazıyı yazma amacımın öz eleştiri yapmamamız ve eğer sizinde yabancı arkadaşlarınız da Türkiye'ye gelirse dikkatli olmanız içindir. hatta size Koreli arkadaşımın instagram postunu atıyorum. ülkece rezil olduk bu yüzden bazı şeylerin değişmesi ve arkadaşlarımızın/turistlerin bu şerefsizler tarafından mağdur olmaması için yazımı kullandığınız çeşitli sosyal medya platformlarında (facebook, twitter gibi) paylaşmanızı rica ediyorum

her şey arkadaşımı Galata kulesine götürmek istememle başladı...

yokuş çık çık yorulmuştuk. önümüzde bir tane varoş giyimli bir adam ve kasası vardı. bizi görünce birden ayağa kalktı ve yanlışlıkla(!) fırçasını yere düşürdü!  Koreli arkadaşım bunu görünce o yorgun haliyle fırçayı alıp adamın yanına gitti ve kibarca ona verdi.

sonra adam eliyle gel gel işareti yaptı. kutusunda bir fırça, 1 diş fırçası ve içi su dolu küçük şişeler vardı. ben ''istemiyoruz , sağ olun '' falan desem de benim saf gitti adamın yanına. sonra adam ''olsun abla belki kısmetiyle gelir'' tarzı bir şey dedi ve konu açmak için memleket falan sormaya başladı. ya memleketimden sana ne mal oğlu. sonra başladı kendini acındırmaya. yok adam bursalıymışta , yok efendim iki çocuğu varmış da geçinmeye çalışıyormuş. 
kardeşim spermlerini saçarken bana mı sordun?, ikincisi daha bu yaşta ne 2 çocuğu? adamlar turist, mal değil . anlıyoruz yalan söylediğini.
çocuğun ayağını fırçaladı suyla sildi falan. sonra sıra bana geldi. ben ''yok mok'' dedim ama neyse adam ayağımı tuttu.
sonra gittik iki üç kuruş verdik ama yavşak bunu normalde 5tl ye yapıyormuş (vay götüm) bir de bizden daha çok para istiyordu. asyalıya sorsana onda daha para vardır dedi.
ya adama fırçasını versen ayağını, ayağını versen başka bir şeyini kaptırıyorsun töbe yarabbi. ben böyle yavşak  görmedim. 
işin boktan tarafı ise orada bizi izleyen iki Türkün olması ve bizi keyifle izleyip gülmesi. ardından bu gösteriyi izlerken bize ''this is İstanbul business' diye bağırmaları.

ben doğduğumdan beridir İstanbul'dayım . böyle şerefsizlik görmedim . arkadaşlarımda öyle. ilk defa tanık oldum. internetten araştırınca bir de ne göreyim, meğer bu taktik yıllardır yapılıyormuş.

kimse kusura bakmasın. alınan alınsın. hatta ülkece üstümüze alınmalıyız. Yabancı olsun yerli olsun, müslüman olsun olmasın, bir insanın iyi niyetini kullanmak nedir? fırçasını düşürdüğü için o sıcakta yorgun argın fırçayı alıp adamın yanına koşan bu insana yapılır mı böyle adilik? hele ki bunu zevkle izleyenlerin yavşaklığı hayret ettirdi.

kısaca arkadaşlar dikkatli olun

hele ki taksiler... taksiye bindiğinizde kamerayı açıp videoya çekin. baktınız sizi caddelerde dolandırıyorlar hemen inin. indi bindi için sizden daha çok para isteyecektir. hemen videoyu söyleyin . polisi aramakla tehdit edin. bir de taksi metreye varış noktasında kafalarına göre değiştirebilirler. o kısmı da videoya çekin . 
kendi ülkenizde sizi salak durumuna düşürmelerine izin vermeyin. hele ki kendi ülkesini üç kuruş için satan , bizi yurt dışına rezil eden gavatları affetmeyin. HADİ KIZLAR FİGHTİNG! BUNU DEĞİŞTİREBİLİRİZ!!!
bu yüzden lütfen bu yazıyı paylaşmaya ve okutmaya çalışalım. hepinize keyifli günler


Yorumlar