SADECE KORELİ ÜNLÜLER Mİ ESTETİK YAPTIRIYOR?

estetik yaptıran sadece Koreli ünlüler mi?

merhaba arkadaşlar.
 çoğumuz Kore'ye gitmeden internetten , şuradan buradan Kore hakkında bazı şeyleri öğreniyoruz. Korecemiz yeterli olmadığı yada bilmediğimiz için genellikle İngilizce olan kaynakları tercih ediyoruz. peki bunlar ne kadar doğru, ne kadar objektif?

  yazım kesinlikle bir tarafı yüceltmek , öteki tarafı yermek amaçlı değildir. plastik cerrahiye kesinlikle karşı değilim. gerek psikolojik bunalımlar , gerek iş, gerekse toplum baskısı,oluşmuş kırık çıkık ve kazalar yada hastalıktan dolayı insanlar bunlara yöneliyorlar. olayın nedeni kesinlikle beni ilgilendirmez. herkese saygım var. 
 fakat bir toplum ''estetikli'' diye yaftalayıp, öteki toplumu yüceltmek akıl almaz bir olay. işler öyle bir boyut aldı ki, Kore denince aklımıza estetik gelir oldu. peki kardeşim , bu Amerikalı youtuberlara adam sormaz mı ''sizin memlekette herkes Megan Fox mu?'' diye. (dip not: Megan da estetikli)


Tüm Koreliler estetikli, diğer ülkelerde ki ünlüler doğal güzel ?!

bildiğimiz gibi, insanlarla yüz yüze olan kişilerin, şarkıcıların hatta siyasi liderlerin göze hoş gelmesi gerek. hoşa giden bir yüz yada imaj karşıda ki insanda sempati ve güven oluşturur. hatta öyle ki politikacılar bile plastik cerrahiye başvuruyor.

 hatta geçenlerde şöyle bir şey gördüm . doğru mudur bilmem. İran dünyada en çok burun estetiği yapılan ülkeymiş. evet İran! İran'ın yönetim şeklini ve kadınlara uygulanan sosyal baskıları düşünecek olursak gayet şaşırtıcı. hatta orada burun estetiği yaptırmak çok güzel ve önemli bir şey olarak görülüyormuş. doğruluğunu araştırmadım. siz bilgilendirirseniz sevinirim.

mesela Hillary Clinton... siyasetçi olarak , insanlara güven veren bir yüze sahip olmasının bilincinde olduğu için bu yönteme başvurdu büyük ihtimalle. çünkü kimse yaşlı , güçsüz ve sağlıksız duran bir kişiye ülkeyi idare etmesi için oy basmaz. 


yada Megan Fox.. 


şimdi yukarıda Allah var. Megan doğal haliyle de harika güzellikte biriymiş.

Gossip Girl'den tanıdığımız Blake lievly.


sadece burun estetiği yaptırmış. fakat ona bakarsak günümüzde ünlü olmayan insanlar bile toplum baskısından , arkadaşlarının dalga geçmesinden bıkıp estetik oluyorlar. ben şahsen doğal güzelliği ve duruluğuyla çok hoş buluyorum kendisini.

ariana grande!! Koreliler çene. burun estetiği yaptırıyor diye eleştiren arkadaşlara ,  diğer ülkelerde de yapıldığını hatırlatalım.


çene , burun estetiğinin yanı sıra üst dudak estetiği de var gibi görünüyor. ten rengini koyulaştırıp sadece düz saç kullanır olmuş

kız Rumi. Türklerden hiç mi yok?

olmaz mı kız? mesela ülkemizin Bihter yengesi Beren saat. 


yada ebru şallı


son söz: 

yazım kesinlikle hakaret yada yerme amaçlı değildir. burada plastik cerrahinin modern çağın bir gerekliliği olduğu ortada. topluluğa hitap eden herkesin (politikacılar dahil) göze hoş gelmesi gerekli (etik mi değil mi tartışılır, fakat durum bu arkadaşlar). sadece tek bir ülkeye karşı sırf estetik yaptırma oranı yüksek diye özellikle yabancı youtuberlar tarafından çokça negatif eleştiri aldığını gördüm. plastik cerrahi her ülkede var. ünlüsü de yaptırıyor ünsüzü de. o yüzden bu konuyu yergi amaçlı kullanılmaması gerektiğini. insanların yaptıkları işe, o an ki psikolojisini ve kültürel/ toplumsal yapısına saygı gösterilmesini umut ediyorum.
hoşça kalın!!

(not: görseller alıntıdır)

Yorumlar

 1. Milletimiz estetiğe kötü gözle bakıyor nedense.Ben çok umursamıyorum,kim ne yaptırırsa yaptırsın.Kendine kalmış.Neden insanların kendi için yaptıklarını önemseyen en çok bizler oluyoruz?Bu arada seni mimlemiştim,unuttun sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha unutmadim canim :D yorumun icin cok tesekkurler

   Sil
 2. Günah Olduğu İçin Bence kötü Yani Hakklı Sadece Korelilermi Ama Keşke Koreliler Yapmasa ♥♥ Her Haleriyle Güzeler

  YanıtlaSil

Yorum Gönder